E-mikrofirma dla podatników

Z racji, że “premiera” prostej spółki akcyjnej zbliża się wielkimi korkami, przedsiębiorcy planujący założenie tego rodzaju spółki muszą przygotowywać się do jej nadejścia zdobywając wiedzę na temat jej możliwości i funkcjonowania.

Prosta spółka akcyjna 1 marca 2021 roku dołączy do spółek kapitałowych, a więc do tych, które zobowiązane są do składania JPK_VAT w nowej formie. Wysoka elektronizacja prostej spółki akcyjnej oraz zastosowanie w niej wielu innowacyjnych rozwiązań zapoczątkowało szereg zmian w KRS i MF. Kontynuując prace nad udogodnieniami dla spółek, Ministerstwo Finansów 30 października 2020 r. wprowadziło najnowsza wersję aplikacji e-mikrofirma, która umożliwia obsługę nowego pliku JPK wraz z deklaracją.
Do aplikacji e-mikrofirma przedsiębiorca będzie mógł się zalogować za pomocą:

–> e-dowodu osobistego,
–> profilu zaufanego lub
–> bankowości elektronicznej.

Aplikacja wystawia i zapisuje faktury krajowe, tworzy ewidencje VAT oraz na podstawie wprowadzonych danych generuje i wysyła pliki JPK w formie: JPK_V7M, JPK_V7K oraz JPK_FA.
Narzędzie to jest zupełnie bezpłatne, a pozwoli przyszłym właścicielom prostych spółek akcyjnych stać się jeszcze bardziej mobilnymi.


 

Sprawdź szczegóły oferty

✔ prowadzenie księgowości prostej spółki akcyjnej
✔ rejestracja prostej spółki akcyjnej
✔ obsługa kadrowo-płacowa
✔ sprawozdanie finansowe dla prostej spółki akcyjnej

Skontaktuj się