Bankowa księgowość internetowa

Nowoczesna prosta spółka akcyjna, będzie potrzebować nowoczesnej księgowości. Z uwagi na wysoką elektronizację P.S.A. dobrym wyborem będzie księgowość online, która pozwala na prowadzenie księgowości samodzielnie lub z pomocą specjalistów, bez wychodzenia z domu. Usługi księgowe coraz częściej w swojej ofercie posiadają również banki. Jak wygląda bankowa księgowość internetowa i czy w ogóle jest bezpieczna?

Analizując oferty banków w zakresie księgowości przede wszystkim trzeba skupić się na usługach, których dane przedsiębiorstwo potrzebuje i z których chce skorzystać. Usługi księgowe powinny być kompleksowe i zapewniać klientowi pełną obsługę, nie pozostawiając niepotrzebnych formalności na jego barkach.
Wiadomo jak ważna jest kwestia bezpieczeństwa danych, które to obsługa księgowa przechowuje i ma do nich dostęp. W przypadku księgowości świadczonej przez banki niestety nie otrzymuje się gwarancji przechowywania danych w bezpieczny sposób i w wymaganym w przepisach okresie. Oznacza to, że posiadając bankową księgowość online, przedsiębiorca dokumentacje musi przechowywać samodzielnie.
Co więcej, księgowość bankowa nie zmniejsza zakresu obowiązków przedsiębiorcy, który musi poprawnie i terminowo składać dokumenty oraz śledzić zmiany prawne, a także nie udziela porad prawnych i księgowych swoim klientom, co wydaje się być koniecznością dla przedsiębiorców prowadzących działalność.